Cum Va Place Headerul ?
Am facut un header nou pentru blogul meu … nici eu nu stiam ce si cum voiam sa iasa. E mai dezordonat … pentru ca ma reprezinta!
Vreau si eu niste pareri, sa stiu daca-mi bat capul cu altul ! :))
Later edit: Idei pentru footer ?!







e mai ok decat cel cu galben…care, by the way, era oribil :D…asta..n-ar fi el chiar nasol daca dai cu remove la umbrele alea, sau ce-or fi , in partea superioara…efectul oglinda..merge.. da’ avand in vedere ca ai scrisul boldat (sau e ingrosat datorita marimii fontului), ar fi mai fain daca ai mari putin casuta…nu e foarte inteligibil..iar ceasca si cartea..ar merge si cu putina transparenta..zic :)si alege niste nuante mai apropiate …verde-gri, bleu..daca te-ai putea decide la una …sau macar la nuante mai apropiate
Ok promit sa-l retusez si sa aranjez mai inteligent ceasca de cafea, agenda si profilul :)! Mai astept pareri!
uite, vezi, mie mi s-a parut carte…e micuta imaginea
arata bine, doar partea alba din dreapta e putin aiurea. cam mult spatiu liber, asta daca nu cumva vreu sa bagi o reclama acolo.
se preteaza reclama la 30 de unici pe zi ?
nu cred … pe viitor da!
Minunat! Serios, e bine că încerci să-ţi personalizezi blogul
şi e foarte probabil ca mâine dimineaţă să priveşti headerul cu alţi ochi şi să vrei să îl schimbi.
(Mai demult a întrebat o bloggeriţă păreri despre headerul ei. Eu am început să-mi dau cu părerea şi cu sfaturile, deodată m-am trezit cu prietena ei, mare bloggeriţă şi mare disainăr, că aruncă cu pietre-n mine. Pentru o simplă părere. Aşa că am încercat să evit să-ţi ofer sfaturi, că poate faci şi tu ca tunul.)
Hey … think pink! Daca doream sa fac ca trenul … ce rost avea sa-mi provoc putinii cititori la pareri despre headerul meu … asa ca … te rog, cat mai multe critici!
Îmi place poza ta cu ochelarii. Pe aceea să o laşi în acelaşi loc.
În partea dreaptă ai prea mult loc liber(văd că s-a mai zis). Poţi să întinzi puţin scrisul sau să aşezi celelalte imagini în acea parte(sau să le ştergi).
Nu încerca prea multe efecte din prima.
Btw, Eu nici măcar nu am imagine în heading :D, simplu CSS.
Ok, am promis c-o sa lucrez la el! Nu ma gandesc sa-mi vand cititorii (nu pe blogul personal), asa ca spatiul pentru reclama (care din instinct l-am lasat asa) poate deveni parte a headerului!